In een schilderachtig dorpje, waar de huisjes in vrolijke kleuren waren geschilderd en de tuinen vol bloeiende bloemen stonden, woonde een jongen genaamd Tijs. Tijs was klein van stuk, maar hij had een atletisch lichaam. Hij droeg vaak een korte broek en een tanktop, perfect voor de warme zomerdagen. Zijn kastanjebruine haar golvde in de zachte bries terwijl hij op zijn scooter door het dorp reed.
Tijs was altijd op zoek naar avontuur, maar soms voelde hij zich verveeld. Op een dag zat hij tijdens een saaie vergadering van de lokale fotoclub in het dorpshuis. De leden praatten over belichting en compositie, maar Tijs kon zijn aandacht er niet bijhouden. Hij keek om zich heen en zag Nina, een meisje met stralende ogen en een grote glimlach. Ze zat naast hem met haar knuffelbeer op schoot.
"Wat doen we hier eigenlijk?" fluisterde Tijs tegen Nina.
"Ik weet het niet," antwoordde ze met een grijns. "Misschien kunnen we iets leuks doen na deze vergadering."
Tijs knikte enthousiast. "Ja! Laten we naar die oude boom gaan aan de rand van het dorp."
De oude boom was beroemd in het dorp. Hij stond er al zo lang als iemand zich kon herinneren en had dikke takken die als armen naar de lucht reikten. Er gingen verhalen rond dat er iets bijzonders onder die boom verborgen lag, maar niemand wist precies wat.
Toen de vergadering eindelijk voorbij was, sprongen Tijs en Nina op hun scooters en raceten naar de oude boom. De zon scheen fel en het gras glinsterde groen onder hun voeten toen ze aankwamen.
"Wat denken we dat er onder ligt?" vroeg Nina terwijl ze naar de grote wortels van de boom keek.
"Misschien wel een schat!" zei Tijs met glinsterende ogen.
Nina lachte. "Of misschien gewoon wat oude rommel."
Ze begonnen te graven met hun handen, terwijl ze af en toe grappen maakten over wat ze zouden kunnen vinden. "Misschien vinden we wel een komkommer!" zei Tijs lachend.
"Of een papegaai die ons vertelt waar we moeten zoeken!" voegde Nina toe met een brede glimlach.
Ze groeven verder en vonden allerlei dingen: oude munten, stukjes glas en zelfs een verroeste sleutel. Maar geen schat zoals ze hadden gehoopt. Na enige tijd stopten ze even om uit te rusten op het gras onder de schaduw van de boom.
"Dit is best leuk," zei Tijs terwijl hij naar boven keek naar de takken die wiegden in de wind.
Nina knikte instemmend. "Ja, zelfs zonder schat."
Na hun pauze besloten ze nog eens goed te kijken onder de wortels van de boom. Terwijl ze verder groeven, stuitte Tijs plotseling op iets hards.
"Wat is dit?" vroeg hij nieuwsgierig terwijl hij het voorwerp omhoog hield.
Het bleek een oud fototoestel te zijn! Het was bedekt met aarde, maar toen ze het schoonmaakten zagen ze dat het nog steeds werkte.
"Wauw! Dit is geweldig!" riep Nina enthousiast. "We kunnen foto's maken!"
Tijs drukte op de knop en hoorde het klikgeluid van het toestel. Ze keken elkaar aan met blije gezichten; dit was beter dan elke schat die ze zich konden voorstellen!
Ze besloten om samen door het dorp te fietsen en foto's te maken van alles wat hen blij maakte: kleurrijke huisjes, bloeiende tuinen en zelfs enkele grappige momenten zoals wanneer Tijs per ongeluk tegen een vuilnisbak botste terwijl hij lachte om iets dat Nina had gezegd over haar knuffelbeer die altijd 's nachts snurkte.
De dag vloog voorbij terwijl ze samen plezier hadden met hun nieuwe vondst. Ze maakten zoveel foto's dat ze bijna niet meer konden kiezen welke hun favoriet was.
Toen de zon begon onder te gaan, keerden ze terug naar de oude boom om hun avonturen te bespreken.
"We hebben geen echte schat gevonden," zei Tijs terwijl hij zijn hoofd leunde tegen de dikke stam van de boom, "maar dit was veel leuker."
Nina glimlachte breed terwijl ze haar knuffelbeer vasthield. "Ja! En nu hebben we al deze mooie foto's om ons aan deze dag te herinneren."
Ze keken samen naar hun foto’s op het toestel; elke afbeelding vertelde zijn eigen verhaal vol vreugde en lachen.
En zo eindigde hun avontuur bij de oude boom niet met goud of juwelen, maar met iets veel waardevollers: herinneringen die hen altijd zouden bijblijven in dit kleurrijke dorpje vol bloeiende tuinen en vrolijke momenten samen.