Kinderverhaaltje: De creatieve schilder (door een dansleraar)



Terug naar het overzicht met kinderverhaaltjes

**De Creatieve Schilder**

Op een zonnige dag in de stad, waar de gebouwen hoog reikten en de straten vol leven waren, zat Jasper op een bankje bij een kabbelend beekje. Het water glinsterde in de zon en de oude bomen om hem heen boden een fijne schaduw. Jasper had zwart haar dat steil naar beneden viel en hij droeg een overhemd met korte mouwen. Hij was volslank en had een vierkant gezicht, wat hem een vrolijke uitstraling gaf.

Jasper was niet zomaar een jongen; hij was een creatieve schilder. Hij kon prachtig tekenen en zijn fantasie kende geen grenzen. Vandaag had hij besloten om zijn talent te gebruiken om iets bijzonders te maken. Terwijl hij naar het water keek, dacht hij na over wat hij zou schilderen.

Plotseling hoorde hij gekwetter boven zijn hoofd. Een felgekleurde papegaai vloog voorbij en landde op een tak van de boom naast hem. De papegaai keek nieuwsgierig naar Jasper, alsof hij wilde weten wat deze jongen aan het doen was.

“Hallo daar!” zei Jasper tegen de papegaai. “Wat vind je van mijn idee om een muur te schilderen? Ik wil het zo kleurrijk maken als jij!”

De papegaai kwetterde enthousiast terug, alsof hij het idee goedkeurde. Jasper haalde zijn schetsboek tevoorschijn en begon te tekenen. Hij maakte schetsen van tomaten die dansten onder de zon, vrolijke bloemen die met elkaar praatten, en zelfs een auto die vrolijk door de lucht reed.

Terwijl hij bezig was met zijn tekeningen, kwam Zora langs het beekje wandelen. Zora had ook zwart haar dat steil viel en ze droeg een kleurrijke jurk die flonkerde in het zonlicht. Ze zag Jasper zitten en besloot even te stoppen.

“Wat ben je aan het doen?” vroeg ze nieuwsgierig.

“Ik ben aan het plannen voor mijn nieuwe schilderij!” antwoordde Jasper blij. “Ik ga een muur beschilderen met al deze leuke dingen.”

Zora glimlachte breed. “Dat klinkt geweldig! Mag ik helpen?”

Jasper knikte enthousiast. “Natuurlijk! Hoe meer zielen, hoe meer vreugd!”

Samen verzonnen ze allerlei ideeën voor het schilderij. Ze spraken over improvisatietheater waarin tomaten als acteurs optraden en over hoe de papegaai hen zou kunnen helpen door kleurige verf te brengen vanuit de lucht.

“Wat als we ook bordspellen toevoegen?” stelde Zora voor terwijl ze naar het beekje keek waar enkele bladeren op drijven als pionnen in een spel.

“Ja! We kunnen zelfs een spel maken dat zich afspeelt in onze schilderijwereld!” riep Jasper uit terwijl zijn ogen begonnen te glinsteren van enthousiasme.

Ze besloten dat ze hun creativiteit niet alleen op papier wilden vastleggen; ze wilden ook echt iets maken dat iedereen kon zien en ervaren. Dus gingen ze samen op zoek naar een geschikte muur in de stad om hun meesterwerk tot leven te brengen.

Na wat rondwandelen vonden ze eindelijk een grote witte muur naast een klein café waar mensen vaak samenkwamen om koffie te drinken of bordspellen te spelen. Het leek hen perfect!

Met veel enthousiasme begonnen ze hun verfspullen uit te pakken: felle kleuren, kwasten van verschillende groottes en natuurlijk hun schetsen als leidraad voor hun kunstwerk.

Terwijl ze aan het schilderen waren, kwamen er steeds meer mensen kijken naar wat ze deden. De mensen waren nieuwsgierig naar deze twee jonge kunstenaars die zo druk bezig waren met hun creatie.

“Wat is dit?” vroeg iemand terwijl hij dichterbij kwam kijken.

“We maken ons eigen kleurrijke verhaal!” zei Zora trots terwijl ze met haar kwast over de muur streek.

Jasper voegde eraan toe: “Kijk! Hier komt de dansende tomaat!”

De mensen lachten en genoten van hun enthousiasme. Ze begonnen zelfs mee te doen door ideeën aan te dragen of kleine bijdragen aan het schilderij toe te voegen met hun eigen kleuren of tekeningen.

De papegaai kwam af en toe terugvliegen om hen aan te moedigen met zijn vrolijke gekwetter, alsof hij hen wilde zeggen dat ze goed bezig waren.

Uren gingen voorbij terwijl Jasper en Zora samenwerkten aan hun kunstwerk, omringd door lachende gezichten van voorbijgangers die zich vermaakten met hun creatieproces.

Toen de zon begon onder te gaan, stonden Jasper en Zora eindelijk stil om naar hun werk te kijken: de muur was veranderd in een levendig tafereel vol kleurige tomaten die dansten tussen bloemen, bordspellen die tot leven kwamen met vrolijke figuren, en natuurlijk – niet te vergeten – hun vriend de papegaai die boven alles uitvloog in stralende kleuren.

“Dit is prachtig!” zei Zora vol bewondering terwijl ze haar handen op haar heupen plaatste.

“Ja,” zei Jasper tevreden terwijl hij naar zijn werk keek. “We hebben iets moois gemaakt.”

En zo eindigde deze creatieve dag bij het kabbelende beekje onder de schaduw van oude bomen in de stad – niet met moraal of vriendschap, maar gewoon met blijdschap over creativiteit die tot leven kwam op een muur dankzij twee jonge kunstenaars die samenwerkten zonder enige beperking van fantasie of plezier.

Terug naar het overzicht met kinderverhaaltjes