Kinderverhaaltje: Een slimme uitvinder (door een bioloog)



Terug naar het overzicht met kinderverhaaltjes

**Een slimme uitvinder**

Op een heuveltop met uitzicht over de stad woonde een slimme uitvinder genaamd Lenny. Lenny was een volslanke jongen met gemiddeld lang krullend kastanjebruin haar. Hij droeg altijd zijn sportoutfit met sneakers, wat hem een actieve uitstraling gaf. Lenny had een grote passie voor uitvindingen en hij kon goed spreken voor groepen. Dit kwam goed van pas, want op school had hij vaak presentaties over zijn nieuwste ideeën.

Het was een zonnige dag en Lenny had zich voorbereid op een belangrijke presentatie op school. Hij had iets bijzonders uitgevonden: een bordspel dat je kon spelen met echte komkommers! Het spel heette "Komkommer Avontuur" en het idee was dat je de komkommers als pionnen gebruikte. De spelers moesten hun komkommer over het bord bewegen door vragen te beantwoorden en uitdagingen aan te gaan.

Lenny voelde zich moedig, maar ook een beetje angstig. Wat als zijn klasgenoten het spel niet leuk vonden? Wat als ze lachten om zijn idee? Maar hij besloot dat hij het moest proberen. Met zijn busje vol met komkommers en het bordspel reed hij naar school.

Bij de school aangekomen, zag hij zijn vrienden al in de klas zitten. Ze waren druk in gesprek over hun eigen projecten. Lenny nam een diepe ademhaling en stapte naar voren om zijn presentatie te beginnen.

“Hallo iedereen!” begon Lenny met een brede glimlach. “Vandaag ga ik jullie iets laten zien dat ik heb uitgevonden: Komkommer Avontuur!” Zijn stem klonk sterk en zelfverzekerd, ondanks de zenuwen die in zijn buik dansten.

De klas keek nieuwsgierig toe terwijl Lenny het bordspel op tafel zette. Hij legde uit hoe je moest spelen en hoe de komkommers als pionnen dienden. “Je kunt zelfs improvisatietheater spelen tijdens het spel! Als je bijvoorbeeld op een speciale plek komt, moet je iets grappigs doen of iets vertellen,” zei hij enthousiast.

De leerlingen keken elkaar aan en begonnen te lachen bij de gedachte aan hun komkommer-pionnen die moesten dansen of gekke geluiden maken. Lenny voelde zich steeds zekerder worden terwijl hij verder uitlegde hoe het spel werkte.

Na de uitleg was het tijd om te spelen! De klas splitste zich in groepen en iedereen kreeg zijn eigen komkommer. Het was hilarisch om te zien hoe ze hun komkommers over het bord duwden, terwijl ze probeerden grappige verhalen te verzinnen of gekke dansjes te doen als ze op speciale vakken kwamen.

Lenny genoot van elk moment terwijl hij rondliep om iedereen aan te moedigen en hen hielp bij hun improvisaties. De sfeer was vrolijk en iedereen lachte samen, zelfs de kinderen die normaal gesproken wat verlegen waren.

Na afloop van het spel klapte de hele klas voor Lenny. “Dit was geweldig!” riep één van zijn vrienden enthousiast. “Ik heb nog nooit zo’n leuk bordspel gespeeld!”

Lenny voelde zich trots en opgelucht tegelijk. Zijn angstige gedachten waren verdwenen als sneeuw voor de zon. Hij had niet alleen iets leuks gemaakt, maar ook plezier gebracht aan anderen.

De leraar kwam naar voren met een grote glimlach op zijn gezicht. “Lenny, dit is echt een geweldige uitvinding! Je hebt ons allemaal laten lachen en we hebben veel plezier gehad.”

Lenny knikte bescheiden maar blij terug naar de leraar, terwijl hij dacht aan alle andere ideeën die nog in zijn hoofd rondspookten. Misschien zou hij wel meer spellen kunnen maken of zelfs andere dingen uitvinden!

Na schooltijd ging Lenny weer naar huis met zijn busje vol lege komkommers en blije herinneringen aan deze bijzondere dag. Terwijl hij over de heuveltop reed, keek hij naar de horizon waar de zon langzaam onderging in prachtige kleuren van oranje en paars.

“Wat zal ik morgen weer uitvinden?” dacht Lenny hardop terwijl hij glimlachte naar zichzelf in de spiegel van het busje.

En zo eindigde deze dag voor onze slimme uitvinder, maar er zouden nog vele avonturen volgen op deze heuveltop met uitzicht over de stad!

Terug naar het overzicht met kinderverhaaltjes